Chorvát prišiel na ihrisko v 64. minúte a o sedem minút neskôr sa stal hrdinom duelu, keď sa k nemu v šestnástke dostala lopta od Lionela Messiho a pohotovo dal jediný gól stretnutia. "Bilbao urobilo tento zápas pre nás veľmi náročným. Potešilo ma, že som strelil svoj prvý gól v sezóne, no som na seba aj nahnevaný. Je zriedkavé, aby mi to trvalo tak dlho," sebakriticky poznamenal Rakitič v rozhovore pre Marcu.

Katalánsky veľkoklub má aktuálne trojbodový náskok pred Realom Madrid, ktorého čakal v stredu o 22.00 h domáci duel s Realom Mallorca, v ktorého obrane nastupuje aj Slovák Martin Valjent. "Je vždy ťažké vyhrať La Ligu, je to najlepšia liga na svete. Budeme sa sústrediť na seba a bojovať až do konca," tvrdí Rakitič. Ten má s Barcelonou zmluvu do leta 2021. S klubom sa na predĺžení kontraktu zatiaľ nedohodol a po šiestich rokoch by mohol už v lete zmeniť dres.

Rakitič nahradil v druhom polčase na ihrisku Sergia Busquetsa, ktorý už mal žltú kartu a Barcelone tak bude pre trest chýbať v sobotňajšom dueli proti Celte Vigo. Bilbao utrpelo prvú prehru po reštarte ligy a figuruje na 10. mieste.