Bratislava – Jeden z najvyťaženejších futbalistov tohto roka, ešte len 18-ročný stredopoliar Pedri, finišuje rokovania o predĺžení zmluvy s FC Barcelona. Podľa denníka Marca mal súhlasiť so zmluvou, ktorá ho udrží na štadióne Camp Nou až do roku 2026.

Súčasťou kontraktu má byť aj výkupná klauzula dosahujúca astronomických 1,15 miliardy dolárov. Takú vysokú nemal vo svojej zmluve ani Lionel Messi či Antoine Griezmann. Ich "odchodné" ceny boli 812 respektíve 928 miliónov. Katalánsky veľkoklub dáva obrovské výkupné klauzuly svojim hráčom od roku 2017 - vtedy tú svoju totiž využil Neymar, keď odišiel do Paríž St. Germain za 222 miliónov eur. 

Finálna fáza rokovaní potvrdzuje hodnotu, akú má mladý supertalent pre trénera Ronalda Koemana. Pedri patril medzi opory španielskej reprezentácie na letnom európskom šampionáte a aktuálne je kvôli svalovým problémom mimo hry. 

Pedri  prestúpil do Barcelony v septembri 2019 za 20 miliónov eur, no následne ešte jednu sezónu strávil v druholigovom Las Palmase. V seniorskom tíme Kataláncov je tak od sezóny 2020/21.