Messi z Barcelony odišiel po dlhých 21 rokoch od príchodu do metropoly Katalánska. S Barcelonou získal všetky možné trofeje ako tímové tak aj individuálne. Na Camp Nou si vydobil status najväčšej klubovej legendy. Staronový prezident Barcelony Joan Laporta celý čas hlásal, že Argentínčan bude v drese Blaugranas pokračovať, no ako blesk z jasného neba prišla správa o tom, že pre katastrofálnu finančnú situáciu katalánskeho klubu "La Pulga" viac za Barcelonu nenastúpi a ako voľný hráč prestúpi do PSG. Je to však pravda? Oficiálna verzia znela: napriek tomu, že hráč súhlasil s 50 % znížením platu, nedalo sa pokračovať v spolupráci pre platné nariadenia La Ligy a teda z ekonomických dôvodov.

Podľa prezidenta La Ligy nová akvizícia PSG v Španielsku mohla hrať aj naďalej: "Myslím si, že v budúcej sezóne na základe účtovnej závierky Barcelony zistíme, či Messi skutočne mohol zostať alebo nie," cituje Tebasa portál sport.es.

"Rešpektujem rozhodnutie klubu, ale musíte povedať všetko tak, ako je. Nebolo to ekonomické rozhodnutie, to viem určite. Diskutoval som o tom s Laporteom osobne, cez telefón aj s jeho predstavenstvom. Ak by bol dôvod ekonomický, našli by sme riešenie," dodal šéf La Ligy.