Futbalisti Getafe zvíťazili nad Levante 4:0. Tím z južného predmestia Madridu rozhodol o výhre gólovou smršťou v druhom polčase, v priebehu 13 minút zaznamenali domáci tri presné zásahy.

Futbalisti Espanyolu Barcelona sa z krízy v La Lige nedostali ani v nedeľňajšom zápase s Osasunou Pamplona. S tímom, ktorý v lete postúpil do najvyššej španielskej súťaže prehrali na domácom trávniku 2:4. Prvý polčas vyhrali Katalánci, hostia však dokázali hneď na začiatku druhého dejstva dvomi gólmi otočiť skóre a k víťazstvu smerovali i v oslabení, keďže po druhej žltej karte sa v 52. minúte „porúčal“ z ihriska obranca Roncaglia. Pre Espanyol je to štvrtá prehra v uplynulých piatich zápasoch La Ligy, v tabuľke mu patrí predposledná priečka.

Futbalisti FC Sevilla vyhrali v nedeľňajšom dueli 15. kola španielskej ligy doma nad Leganesom 1:0. Jediný gól zaznamenal v 63. minúte Diego Carlos. Sevilla je priebežne na 3. mieste tabuľky o za vedúcim duom, ktoré má ešte vzájomný zápas k dobru.Bilbao doma zdolalo Granadu 2:0 a v tabuľke sa dostalo na priebežnú 5. pozíciu s 26 bodmi.