Alvesa zadržala španielska polícia minulý piatok za údajne sexuálne napadnutie ženy v nočnom klube v Barcelone. Aktuálny hráč mexického UNAM Pumas sa momentálne nachádza v cele a čaká na súd. Podľa najnovších správ španielskych médií našla polícia závažné dôkazy, ktoré preukazujú, že k znásilneniu naozaj malo dôjsť tak, ako tvrdí obžaloba.

Dôkazov je viacero

Medzi dôkazmi, ktoré majú Alvesa usvedčovať je aj videozáznam, ktorý nahral jeden z policajtov, ktorí boli privolaní na miesto činu. Je na ňom vidieť údajnú obeť, ktorá je zjavne poriadne vyplašená a plače. Žena bola po čine prevezená do nemocnice a absolvovala vyšetrenia, ktoré zistili, že má zranenia, ktoré by mohli súvisieť s bitkou a stopy spermií. Okrem toho sa na jej tele a oblečení našli aj otlačky prstov patriace brazílskemu futbalistovi.

Najal si právnika, ktorý zastupoval aj Messiho

"Bol som tam s viacerými ľuďmi a zabávali sme sa. Všetci vedia, že rád tancujem, ale nepotrebujem počas toho obťažovať ostatných," povedal pre agentúru AFP Alves, ktorý si mal najať renomovaného právnika Cristobala Martella. Ten v minulosti zastupoval aj ďalších bývalých hráčov Barcelony ako Carlesa Puyola, Lea Messiho, či samotný klub v procese proti Neymarovi.