Setién po príchode avizoval, že mu záleží na predvedenej hre jeho tímu. Víťazstvo 1:0, v ktorom jeho hráči nezoderú trávnik, mu nestačí. Chce tri body, no od hráčov vyžaduje maximum. A práve preto nastolil vlastné pravidlá a to ihneď od začiatku.

Novinkou pre hráčou "blaugranas" je tréning v deň zápasu. Niečo také pod bývalým trénerom Ernestom Valverdem nezažívali. Španielsky tréner sa neraz nechal počuť, že mu na fyzickej kondícii až tak nezáleží. Hráči mali viac voľna, v deň zápasu absolvovali maximálne tréning v posilňovni.

Tréning pod taktovkou Setiéna je naplánovaný aj na nedeľné dopoludnie, pričom v rovnaký deň večer od 21:00 Barcelonu čaká zápas s Granadou. Po tréningu pôjdu červeno-modré hviezdy domov a o 19:00 majú znova zraz na Camp Nou. Takýto režim v tomto klube praktizoval iba Pep Guardiola.

„Náš nový tréner sa pokúša zmeniť určité veci podľa svojich predstáv a my sa usilujeme urobiť, čo sa po nás chce," prezradil o novom kormidelníkovi blaugranas Ter Stegen pri prevzatí ceny za Fair Play 2019, ktorú každoročne udeľuje Združenie futbalistov Barcy.