V tabuľke mali Katalánci po sobote náskok piatich bodov pred FC Sevilla, ktorý mal pred sebou nedeľný duel na pôde Villarrealu. Rozhodujúci gól stretnutia dal v štvrtej minúte nadstavenia druhého polčasu obranca Jordi Alba. "Podarilo sa nám striasť zo seba ťarchu. Záver sezóny by sme si remízou zbytočne skomplikovali. V novembri sme boli akoby na Titanicu, teraz sme zaslúžene v Lige majstrov. Chceme však skončiť druhí," povedal pre Marcu tréner Xavi.

Úvodný gól Kataláncov zaznamenal Fati. Devätnásťročný zakončovateľ sa pomaly dostáva do formy po zranení stehenného svalu, skóroval prvýkrát od novembra. "Je to hráč, ktorý dokáže urobiť rozdiel v zápase. Má oko na presné zásahy. Kým iní potrebujú tri-štyri šance na gól, on dokáže skórovať z pološance," pripomenul kouč Kataláncov, prečo si Fatiho v tíme vážia. 

Katalánsky veľkoklub čakajú do konca sezóny ešte súboje s Vigom, Getafe a Villarrealom. Potom sa už môže venovať príprave na budúcu sezónu, v ktorej sa chce vyhnúť problémom z minulého roka, keď sa v novembri nachádzal na 9. priečke tabuľky. "Za neúspechy v sezóne môže naša nevyrovnanosť. Podarilo sa mi po príchode sem zmeniť mentalitu tímu, no pre zisk trofejí bude treba urobiť viac. Musíme sa naďalej meniť," pripustil Xavi.

Betis nezvláda záver sezóny a uniká mu príležitosť zahrať si v Lige majstrov. Z uplynulých štyroch stretnutí získal iba dva body a za štvrtým Atleticom zaostával po sobote o tri body, Madridčania mali ešte pred sebou nedeľný večerný súboj s Realom Madrid. "Odohrali sme dobrý zápas a zaslúžili sme si v ňom získať viac. Mali sme šance, napokon však dal v závere pekný gól náš súper. Taký je futbal," povzdychol si tréner Betisu Manuel Pellegrino.