Hviezdny Argentínčan opustil Barcelonu po 21 rokoch. Napriek tomu, že súhlasil so znížením platu, pravidlá La Ligy nepovolili zadĺženému katalánskemu klubu podpísať novú zmluvu so svojou najväčšou hviezdou.

Messi si teda musel pobaliť kufre a prestúpil do francúzskeho Paríž Saint Germain. Na poslednej tlačovej konferencii, na ktorej odhalil pozadie odchodu, Messim lomcovali emócie. Z očí mu pri rozprávaní o klube, kde strávil celú profesionálnu kariéru, tiekli slzy. Argentínčan vytiahol vreckovku, ktorou si utieral vlhké oči a nos a práve z tohto predmetu je zberateľský kus.

Jednému zo šťastlivcov sa podarilo získať použitú Messiho vreckovku a rozhodol sa ju speňažiť. Nádejný podnikateľ umiestnil vreckovku na jednu z obchodných platforiem, na ktorej sa bizarný „produkt“ dá kúpiť za šialenú cenu milión dolárov, v prepočte približne 850-tisíc eur. „Predávajúci vyhlásil, že vreckovka obsahuje Messiho genetický materiál, ktorý vám umožní naklonovať futbalistu ako on,“ napísal portál gulftoday.ae.

Samotný Argentínčan sa momentálne už naplno sústredí na svoje nové pôsobisko. Messi sa predviedol fanúšikom vo víkendovom zápase PSG proti Štrasburgu (4:2), zatiaľ však len v civile a na jeho futbalové schopnosti si musia ešte počkať. „Bol som mimo hry približne mesiac a musím sa dať fyzicky dokopy. Nemôžem povedať, kedy tu nastúpim na svoj prvý zápas. Dúfam, že čo najskôr, pretože sa nemôžem dočkať toho, ako tu budem hrať,“ vyhlásil Messi po príchode.

Prvá zmluva na vreckovke

Aj začiatok Messiho futbalovej kariéry v Barcelone sa spája s vreckovkou. Práve na ňu podpísal svoju prvú zmluvu s katalánskym veľkoklubom. Bývalý futbalista a v tom čase funkcionár Barcelony Carles Rexach obdivoval schopnosti mladého Argentínčana, počas stretnutia s ním nemal pri sebe papier, a tak schytil potravinovú vreckovku, na ktorú spísal podmienky Messiho prvej zmluvy.

Najbláznivejšie predané veci športovcov:

Posledná žuvačka futbalového trénera Alexa Fergusona (460-tisíc eur)
Falošný cop Andreho Agassiho (nebola uvedená presná cena)
Pisoár, ktorý podpísal hráč amerického futbalu Barry Sanders (2500 eur)
Použité špáradlo bejzbalistu Toma Seavera (370 eur)
Kúsok torty z prvej svadby bejzbalistu Joa di Maggia (600 eur)
Použitý chránič zubov basketbalistu Stephena Curryho (2700 eur)