Lavička Barcelony v zápase v Signal Iduna Parku bola prešpikovaná hviezdami najsilnejšieho kalibru. Sedeli Lionel Messi, Sergi Roberto či Arturo Vidal. N aihrisku však nechýbal odchovanec Barci Ansu Fati.

O útočníkovi z Guinejsko-bissauskej republiky hovorí celý svet. No a Barcelona nechce dopustiť, aby jej klenot utiekol za lepšími podmienkami. Jeho kontrakt bol doteraz veľkou neznámou, ale španielsky denník Muno Deportivo zverejnilo detaily zmluvy medzi chlapcom a klubom.

Ansu Fati má za sebou premiéru v Lige majstrov.
Ansu Fati má za sebou premiéru v Lige majstrov.
Zdroj: Getty Images

Fati podpísal novú zmluvu s FC Barcelona do roku 2022. Hlavným vyjednávateľom za Fatiho bol brat Lionela Messiho Rodrigo. Už pri podpise dostal Fati prémiu vo výške 700-tisíc eur a výkupnú klauzulu nastavili na výšku 100 miliónov eur. Tínedžer ešte nič nevyhral a ani skúsenosti nemá na rozdávanie.

Neobrúsený diamant s africkými koreňmi si môže zarobiť ročne 300-tisíc alebo aj milión. Ak bude nastupovať za rezervu barcelony alebo v mládežníckych tímoch, tak si príde na 300-tisíc ročne v prvom roku a každý rok mu stúpne o stotisíc. Ak by však hrával v prvom klube, čo sa mu aj darí, tak mu na konto pribudne ročne milión eur. Každý rok sa mu pridá 250-tisíc eur. Nie je to málo pre 16-ročného chlapca.