Meno Ronald Koeman už v Barcelone musí poznať každý fanúšik tohto veľkoklubu. 56-ročný tréner sympatizuje s červeno-modrými už dlhé roky a takmer vždy sa ho v rozhovoroch či na tlačových konferenciách novinári na klub z Katalánska spýtajú. Inak tomu nebolo ani teraz.

Očakávala sa stručná odpoveď, Koeman však prekvapil. „Barcelone chýbajú hráči, ktorí by vynikali rýchlosťou! Videl som hrať Fatiho a tím potrebuje takých rýchlych hráčov, lebo zvyčok iba čaká na loptu. Držanie vôbec nie je dôležité, keď máte 2 alebo 3 príležitosti," nešetril FC Barcelona Ronald Koeman.

Svoje povedal aj k hviezde "blaugranas", Frenkiemu de Jongovi, o ktorom si myslí, že nenastupuje na správnom poste: „Pre neho je dôležité hrať, no dá sa distkutovať, či to robí na svojej pozícii. V Holandsku hral viac vzadu, no mali sme tam dvoch pivotov. V Barce má pri sebe iba jedného a dvoch či viac stredopoliarov."

„Hrá na celkom odlišnej pozícii ako tomu bolo v Ajaxe a v reprezentácii. Učí sa hrať viac vpredu, čo nemusí byť zlé, ale nie je to vôbec zvyknutý. To už je však an trénerovi, ako sa rozhodne," dodal ku de Jongovi zaandamský rodák.

O Ronaldovi Koemanovi je známe, že sympatie k Barcelone sú veľké. Iba nedávno sa vyjadril, že miluje nie len mesto, v ktorom sa cíti dobre, ale aj klub, v ktorom by jedného dňa chcel prevziať kormidlo a barcelonské hviezdy trénovať.