Pique týmto netradičným krokom reagoval na informácie zverejnené v katalánskej televízii TV3, podľa ktorej patrí s ročným platom 14 miliónov eur k najlepšie plateným hráčom klubu, ktorý sa zmieta vo finančných problémoch. Na túto informáciu reagovali fanúikovia veľmi negatívne, čo Piqueho primälo k priznaniu platu. 

Manžel popovej speváčky Shakiry na sociálnej sieti prezradil, že Barcelona mu koncom mesiaca vyplatila polovicu jeho ročného príjmu, čo predstavuje 2,3 milióna eur. "Takíto ľudia sú platení verejnoprávnou televíziou. Tu je 50 percent mojej mzdy k 30.12. Majte k sebe trochu rešpektu," napísal pod príspevkom Pique.

Podľa televízie mal Pique ročne v hrubom zarábať 28 miliónov eur a jeho dlhoročný kolegovia Sergio Busquets 23 miliónov a Jordi Alba 20 miliónov. Práve toto trio je považované za najlepšie platené v Barcelona. "Informácie o platoch hráčov prvého tímu klub v žiadnom prípade neposkytol a ich pôvod nie je známy. A navyše sumy sú chybné a nezodpovedajú skutočnosti," uviedla Barcelona vo svojom stanovisku. 

Kvôli finančným problémom muselo vedenie pristúpiť k nepopulárnemu kroku a znížilo mzdy svojim hráčom. Kvôli nedostatku peňazí nemôže Barcelona zaregistrovať ani novú posilu Ferrana Torresa. Vyriešiť tento problém by mohol odchod Coutinha do anglickej Aston Villy na hosťovanie.