FC Barcelona je nútená konať. Klub v ťažkej situácii vzniknutej koronakrízou už pripravuje zníženie rozpočtu príjmov pre sezónu 2020/21. Z predpokladaných a očakávaných 1,1 miliardy sa suma dostala iba na približne 800 miliónov eur.

O približne 200 mil. eur prišli Barcelončania už počas núdzového stavu v krajine od 12. marca do 30. júna. Navyše, brány Camp Nou sú stále uzavreté a stále nie je jasné, dokedy to tak ostane. Zlý je aj turizmus,  nepredávajú sa produkty z oficiálnych predajní, bilancia návštevnosti Múzea FCB je nelichotivá. Kým minulý rok prišlo počas letného mesiaca približne 10 tisíc návštevníkov, dnes ich je  mesačne podľa denníka La Vanguardia sotva stovka.

Situácia samozrejme zasiahne aj nákupy. Sen mnohých "blaugranas" o kúpe Lautara Martineza z Interu Miláno sa rozplýva, prezident futbalovej Barcelony Bartomeu totiž stopol jednania. Prezident FC Barcelona Bartomeu sa vyjadril, že pokým klub nejakých hráčov nepredá, žiadnych nekúpi. Aktuálny finančný stav to totiž nedovoľuje. Aj preto je klub ochotný prijať ponuky na najväčšie opory tímu ako Griezmann, Coutinho, Umtiti, Rakitič, Suarez, Braithwaite či Semedo. Klub by rád predal aj brankára Neta.