Aj keď sa o odchode 55-ročného španiela diskutovalo už v apríli 2018 po zbabranom odvetnom zápase Ligy majstrov na pôde AS Rím (prehra 3:0, stratený náskok 4:1 z prvého zápasu), či v máji minulého roka po fatálnom zlyhaní na liverpoolskom Anfielde (prehra 4:0, strata náskoku 3:0), Ernesto na lavičke vydržal aj naďalej.

Každou prehrou, ba dokonca aj remízou pribúdali nepekné komentáre na jeho adresu a nespokojnosť "culés" bola očividná nie len na štadióne, ale aj na internete. Hashtag #ValverdeOut bol k videniu častejšie ako hociktorý iný týkajúci sa španielskeho futbalu. Zmena však prišla vtedy, keď už to možno ani nikto nečakal. Stačila na to prehra s Atleticom Madrid v semifinále španielskeho superpohára.

Okamžite sa začali šíriť správy, že sa k trénerovi nezachovalo vedenie "blaugranas" dobre, keďže dostal okamžitý vyhadzov tvrdým spôsobom. Aj preto by mnohí očakávali, že Valverde si po odchode aspoň bude pýtať svoje peniaze, ktoré by inak ako tréner katalánskeho klubu dostal. A malo by tak byť aj po prepustení - zmluva totiž nepustí.

Valverde však prekvapil. Svoje meno chce očividne zanechať na Nou Campe v čo najlepšom svetle. Od Barcelony nežiada doplatok za zrušenie jeho zmluvy s klubom. A nejde iba o hocijaký doplatok. Ide o plat za jeden a pol roka. A s jeho mesačným platom vyše 1,9 milióna eur tak ide o vyše 33 miliónov eur!