Camp Nou má kapacitu necelých 100 000. Keďže momentálne prerušený ročník sa bude v prípade pokračovania určite dohrávať pred prázdnymi tribúnami, tak hráči FC Barcelona nastúpia na domáce duely na šesťtisícovom štadióne Johana Cruyffa, ktorý je domovom ich B-tímu. Týmto krokom tak Katalánci napodobnia Real Madrid, ktorý takisto dohrá sezónu na štadióne svojho „béčka“. Keďže obidve ihriská sú súčasťou veľkého komplexu, tak vedenie La Ligy bude trvať na tom, aby hráči a zamestnanci oboch klubov boli v karanténe počas obdobia, kým sa odohrá zvyšných 11 kôl španielskej ligy.

Bývalý hráč a tréner FCB Carles Rexach považuje štadióna Johana Cruyffa za dobrú voľbu: „Je to skvelá alternatíva na minimalizovanie psychologického dopadu veľkého chladného priestoru. Bude to vyzerať menej prázdne.“

FC Barcelona chce dohrať sezónu na tomto štadióne.
FC Barcelona chce dohrať sezónu na tomto štadióne.
Zdroj: David Ramos

Barcelončania však môžu byť pre svoje sťahovanie sa do tréningového centra sankcionovaní od UEFA, pretože zmena štadióna uprostred sezóny nie je povolená. „Biely balet“ má na dočasný nový domov nárok, keďže na Santiago Bernabeu prebieha rekonštrukcia.