Spomínané kvarteto vraj už nefiguruje v plánoch holandského kouča. Prezident klubu Josep Maria Bartomeu po zahanbujúcej prehre 2:8 s Bayernom Mníchov vo štvrťfinále Ligy majstrov avizoval, že v Barcelone príde k veľkým zmenám. Na lavičke skončil tréner Qiuque Setien a "porúčať" sa musel aj športový riaditeľ Eric Abidal.

Podľa katalánskej rozhlasovej stanice RAC1 si nový klub bude musieť hľadať aj Suarez, ktorý prišiel na Camp Nou v roku 2014 z Liverpoolu a patril ku kľúčovým hráčom. V drese Barcelony sa tešil zo zisku štyroch ligových titulov a štyroch triumfov v Španielskom pohári. V roku 2015 zdvihol nad hlavu trofej pre víťaza Ligy majstrov. Uruguajský útočník strelil za Barcu takmer 200 gólov vo všetkých súťažiach.

Horúco je aj okolo najväčšej hviezdy. Messi nebude podporovať Koemanov projekt. Stretnutie s trénerom opustil vo veľkej nespokojnosti. Messi má dokonca oznámiť svoj odchod oficiálne v najbližších hodinách alebo dňoch. Nevie sa však, či odíde v lete alebo v januári odíde zadarmo.