Zverenci Diega Simeoneho natiahli sériu bez prehry na desať duelov a sú suverénne na čele tabuľky. Pred dvojicou Real Madrid, FC Barcelona majú náskok osem bodov a zápas k dobru.

Líder uspel aj bez štvorice dôležitých hráčov nakazených koronavírusom, v izolácii sú Thomas Lemar, Hector Herrera, Joao Felix i Moussa Dembele. O víťazný zásah Atletica sa postaral Angel Correa, v 75. minúte zapadla po brvno jeho tečovaná strela. "Po remíze so Celtou sme chceli dnes za každú cenu zvíťaziť. Vieme, že sa musíme v ďalšom priebehu sezóny ešte zlepšiť, no sme na správnej ceste," vyjadril sa Correa.

Najlepší strelec ligy Luis Suarez vyšiel tentoraz gólovo naprázdno, no Atletico našlo cestu k víťazstvu aj bez jeho zásahov. "Potrebujeme, aby všetci naši útočníci vydali zo seba maximum. Luis je neuveriteľne inteligentný futbalista, nie je to iba o jeho góloch," poznamenal tréner Simeone. "Los Colchoneros" dosiahli ďalší dôležitý triumf v boji o titul, v uplynulých desiatich zápasoch vyťažili 28 z možných 30 bodov.

Článok pokračuje na druhej strane...