Barcelona – Katastrofálne hospodárenie, nereagovanie na pandémiu koronavírusu a rozhadzovanie nezarobených financií na drahé nákupy hráčov. Takto v skratke zhrnul predchádzajúce roky v FC Barcelona jej súčasný výkonný riaditeľ Ferran Reverter. Klub si dal urobiť audit u spoločnosti Deloitte, ktorý potvrdil mizernú ekonomickú situáciu v slávnom klube.

Reverter uviedol, že nové vedenie s prezidentom Joanom Laportom zdedilo v marci tohto roku dlhy a budúce záväzky vo výške 1,35 miliardy eur. „Situácia sa rovnala technickému bankrotu. Klub mal problém vyplácať mzdy, akútne sme museli reštrukturalizovať dlhy a zásadne znížiť výdavky na platy,“ uviedol riaditeľ pre agentúru AP. Podľa neho len spoliehaným sa na odchovancov z akadémie môžu vrátiť klub na miesta, na akých si zaslúži byť. 

Príjmy klubu dosiahli v minulej sezóne 631 miliónov, pričom v rozpočte sa počítalo s 828 miliónmi. Príjmy klesli v porovnaní s predchádzajúcim rokom o 224 miliónov, zatiaľ čo výdavky sa vyšplhali na rekordnú sumu 1,14 miliardy. Klub musel znížiť platový strop na 97 miliónov, čo je o 285 miliónov menej ako pred rokom a vyše sedemkrát menej než v prípade Realu Madrid.