Bale sa už vlani dohodol na príchode do čínskeho Ťiang-su Su-ning, ale Real napokon nedal súhlas na transfer. "Myslím si, že klub potrebuje zodpovedať túto otázku, pretože som sa snažil v minulom roku odísť a všetko v poslednej sekunde zablokoval," povedal podľa agentúry AFP.

Waleský reprezentant sa ocitol v nemilosti trénera Zinedina Zidana, ktorý ho od reštartu La Ligy po koronavírusovej pauze nechal hrať iba 48 minút v 12 zápasoch. Podľa kouča Bale odmietol nastúpiť v odvete semifinále Ligy majstrov 2019/2020 proti Manchestru City. Bývalý hráč Southamptonu či Tottenhamu má s Realom platný kontrakt ešte dve sezóny, no v tejto chvíli vyzerá nereálne, že by si dokázal opätovne získať Zidanovu priazeň.

"Vlani sa mi naskytol projekt, ktorý ma oslovil a na ktorý som sa tešil, no nepodarilo sa ho zrealizovať," vrátil sa Bale k čínskej ponuke. "A boli aj ďalšie možnosti na prestup, o ktoré sme sa snažili, no klub ich zakaždým zmaril. Takže rad je na klube, ja nemôžem robiť nič. Mám platnú zmluvu, môžem sa starať iba o veci, ktoré môžem ovplyvniť. Všetko je v rukách klubu. Ak mám byť úprimný, všetky veci mi veľmi sťažujú."

Zahraničné médiá spájajú Baleovo meno s možným prestupom do Manchestru United či návratom do Tottenhamu. Samotný hráč nevylučuje svoj návrat do anglickej Premier Leaue po sedemročnom pôsobení v Španielsku, ak by sa ho Real rozhodol predať. "Ak by sa také možnosti naskytli, určite sa im nebudem brániť. Máme množstvo času v tomto prestupovom okne. Chcem hrať a stále mám najvyššiu motiváciu. Veď mám iba 31 rokov, stále sa cítim v skvelej kondícii."