"Je to pre nás šok. Sme nesmierne sklamaní," povedal Flick pre Sky TV. Hostia nastúpili v základnej zostave bez opôr Roberta Lewandowského či Davida Alabu, obaja zasiahli do hry až v priebehu strenutia. Bayern prišiel o víťazstvo v piatej minúte nadstavenia riadneho času, keď na 2:2 vyrovnal Hauke Wahl. V rozstrele ako jediný nepremenil svoj pokus v šiestej sérii Španiel Marc Roca. "Je to o to znepokojujúcejšie, že sme inkasovali vyrovnávajúci gól v poslednej sekunde nadstaveného času. Kielu gratulujem k postupu. My musíme tento neúspech čo najskôr hodiť za hlavu a v ďalšom zápase podať lepší výkon," citovala Flicka agentúra AFP.

Bayern prvýkrát od sezóny 2000/2001 vypadol v domácom pohári s tímom, ktorý nehrá najvyššiu Bundesligu. Bavori stroskotali v pohárovej súťaži premiérovo od nástupu Flicka na lavičku v novembri 2019. "Musíme povedať, že sme nemali v tomto zápase šťastie. Aj keď to znie hlúpo po pohárovej prehre s outsiderom, akým je Kiel," komentoval nečakané vypadnutie útočník Bayernu Thomas Müller.

Úradujúci bundesligový i európsky šampión zaznamenal ďalší neúspech po tom, čo minulý týždeň v piatok prehral na pôde Borussie Mönchengladbach 2:3, hoci viedol o dva góly. "Takéto vyradenie je brutálne. Nikdy počas kariéry som nezažil také skoré vypadnutie. Toto určite nie je pre Bayern najlepšia fáza sezóny," dodal Müller.