Príprava potrvá 37 dní, v úvode absolvuje mužstvo kondičné testy a viacero dvojfázových tréningov. P uviedol na webe klubu tréner Benkovský.
      
Jeho zverenci majú 13. júla naplánovaný duel s atraktívnym súperom z Ruska CSKA Moskva, ktorý by mali odohrať v Rakúsku. "Čaká nás ako predposledný zápas. Pred ním máme približne desať dní bez duelu. Bude to jeden z tých kľúčovejších súbojov v príprave, v ktorom by sme chceli byť pripravení po taktickej stránke a hrať približne tak, ako sa budeme prezentovať v lige," povedal Benkovský.
      

V tíme po uplynulej sezóne skončilo viacero hráčov. Pokračovať nebudú Moško, Vujič, Pintér, Orávik, Grozdanovski, Mihálik, Šmatlák, Hrnčár a Balaj. Na prvom tréningu chýbal Čogley. Pravý obranca absolvoval školenie v rámci UEFA A trénerskej licencie. Do tréningovej jednotky nezasiahol brankár Chovan, ktorý je po prvej dávke vakcíny proti COVID–19. S tímom nevstúpil do letného drilu ani branká Pelko. Po uplynulom ročníku mu vypršal kontrakt, no v jeho prípade definitíva, zatiaľ, nepadla.
      

Naopak, definitívne zotrvá nasledujúci polrok v klube Ďubek. Zmluvy predĺžili Chren, Tóth, Lukáč aj Haspra. Už skôr si vedenie klubu uplatnilo ročné opcie na Dugu, Kovaľa, Menicha, Čonku s Chovanom a Čogleyom. Dvojica Duga – Kovaľ dlhodobo laboruje po operácii kolena. "Napriek tomu, že Grozdanovski má zmluvu do konca júna, dostal od nás súhlas, že sa nemusí zúčastňovať na nášom tréningovom procese. Otvorená je aj budúcnosť Moška. Na prvom zraze sme privítali našu novú posilu Gamboša," prezradil generálny manažér Marek Ondrejka.