V tabuľke odskočili „belasí“  Dunajskej Strede na rozdiel troch bodov. DAC však v závere jesene tlačil unaveného majstra, aby ho bodovo dotiahol, no nepodarilo sa to. „Nie veľa mužstiev, ktoré vyhrali skupinu európskeho pohára, sú na čele v domácej súťaže. Za toto hráčom ďakujem. Na prvom mieste sme s nie veľkým náskokom pred Dunajskou Stredou. Liga bude zaujímavá až do konca, náročnejšia než uplynulé roky,“ povedal tréner Slovana na pozápasovej tlačovej konferencii.

Nášho aktuálneho ligového majstra čaká na jar prestížny osemfinálový dvojzápas Konferenčnej ligy. Zatiaľ však nepozná meno súpera. „Vždy sa dá dosiahnuť trošku viac. Pri triezvom hodnotení by sme však mali byť spokojní. Pri tom žrebe, kádri a podmienkach, ktoré máme, bolo druhé miesto v skupine Konferenčnej ligy povinnosťou. Prvé miesto potešilo, je to dobrý výsledok,“ povedal Weiss starší.
 
Slovan má v tejto sezóne historicky najväčší rozpočet. Majiteľ klubu Ivan Kmotrík starší pred sezónou avizoval, že rozpočet sa pohybuje na úrovni 12-14 miliónov eur. Weissovi zverenci svojou púťou vrátili do klubovej kasy značnú časť peňazí. Slovenský majster zarobil v Konferenčnej lige na prémiách za výsledky 6,64 milióna eur. Pripočítať treba príjmy zo vstupného, už v predkolách zapĺňal Tehelné pole a suma bude presahovať 8 miliónov. „Situácia v klube nie je úplne ľahká, pretože máme veľký rozpočet, na ktorý si musíme zarobiť. Aj my počítame každé euro,“ vysvetľoval 58-ročný lodivod Slovana.
 
Nezadržateľne sa blíži zimné prestupové obdobie. Hoci sa „belasým“ darí, je vysoko pravdepodobné, že príde aj na zmeny v mužstve. Navyše, v tíme je veľa hráčov nad 30 rokov. „Musíme priniesť čerstvú krv, pretože máme dosť staré mužstvo. Dvoch-troch mladších hráčov, ktorí sa budú učiť od Kucku, Kankavu, Kašiu, Vlada (Weissa ml.). S niektorými sa vzhľadom na ich výkonnosť a podmienky rozlúčime. Určite odídu traja, štyria, piati hráči. Minimálne. Takto to mám premyslené. Uvidíme, čo sa nám podarí v zime, kde nie je taká fluktuácia hráčov ako v lete,“ dodal tréner Vladimír Weiss starší.