Skóre stretnutia otvoril po peknej akcii v 19. minúte domáci Abubakari. O 20 minút na to vyrovnal hosťujúci Morong. Keď už si všetci mysleli, že prvý semifinálový súboj Slovnaft Cupu prinesie remízu, tak Vladimír Weiss mladší vybojoval penaltu, ktorá sa dá označiť ako kontroverzná a po zápase sa o nej veľa hovorilo. Faulovaný hráč ju aj sám premenil a Slovan napokon zvíťazil 2:1.
 
„Belasí“ si tak do odvety vezú priaznivý výsledok, ktorý ich môže tešiť. Omnoho menej radosti majú z výkonu, ktorý predviedli a nebol ani zďaleka presvedčivý. Najmä v prvom polčase. Zmena prišla až vtedy, keď po zmene strán prišli do hry Kucka, Green, Weissa mladší, či Čavrič. „Od tých, ktorí hrali od začiatku, som čakal, že rozhodnú zápas skôr. Že ukážu ,tu som, chcem hrať za Slovan a keď je zranený Weiss alebo neviem kto, som tu, aby som ho nahradil alebo aspoň sa priblížil do zostavy,“ začal na úvod tréner Slovana Weiss.

Ten následne rázne pritvrdil a bez servítky naložil svojim zverencom, ako už po niekoľkýkrát v tejto sezóne. „Opakuje sa, čo som povedal predtým, že bohužiaľ niektorí hráči sú tu do počtu, poviem to tak hrubo. Dáte im šancu a nie je rozdiel medzi skalickým hráčom, hráčom Liptovského Mikuláša a niektorým naším z lavičky. Nemôžu stále ťahať štyria, piati alebo desiati, tá stabilná zostava. Musí niekto vyskočiť, 3-4 musia byť konkurencieschopní do základnej zostavy. A to mi zatiaľ nikto neukazuje,“ hneval sa skúsený slovenský lodivod.  

Tréner Weiss napokon začal jednotlivo menovať, od ktorých hráčov očakával viac. „Lichý musí hrať lepšie, Sharani Zuberu lepšie aj hráči, ktorí dostali šancu. Musí tam byť trošku viac kvality v rozhodujúcich momentoch. Je to aj hernou praxou, nikto ich nezatracuje. Ale od niektorých čakám viac. Od Greena čakám viac. Má futbalovú gramatiku, výborný prvý dotyk aj všetko. Musí si viac veriť, byť sebavedomejší. Hral dobre proti PAOK pred zranením, dal gól a presadil sa sám. To chcem od neho aj v takýchto zápasoch. Aj Pauschek so svojimi skúsenosťami, viac odvahy. Je dobrý chlapec, dobrý hráč, len sebavedomie mu chýba,“ dodal Vladimír Weiss starší.