V kabíne „belasých“ nastalo počas zimného prestupového obdobia viacero zmien. Z mužstva majstrovského Slovana odišlo sedem hráčov. Do mužstva naopak pribudli traja noví hráči Maudo Jarjué, Malik Abubakari a Sharani Zuberu. Okrem afrických futbalistov sa do tímu z hosťovania vrátili Filip Lichý a Adler da Silva. „Aj keď sa zdá, že odišlo veľa hráčov, tak okrem Abenu to nebol nikto z užšej zostavy, ktorú nosím v hlave. Potrebovali sme posilniť na niektorých postoch a verím, že sa nám to podarilo. Noví hráči priniesli do kabíny potrebný nový vietor. V príprave sa ukázali v dobrom svetle a zatiaľ som s nimi spokojný. Až priebeh jari ukáže, ako na tom sme a či budú ozajstným prínosom,“ prezradil na tlačovej konferencii tréner Vladimír Weiss.

Eštepočas jesennej časti avizoval majiteľ Slovana Ivan Kmotrík starší, že v prestupovom období sa pokúsia priviesť do tímu slovenských hráčov. To sa však napokon nepodarilo. „Áno, bolo to avizované. Rokovali sme so slovenskými hráčmi, ale slovenské kluby a hráči majú nároky trikrát väčšie, ako majú v domácich kluboch, alebo zahraničných kluboch, ako keď idú k nám.Pritom keď sa ponúkajú do Poľska, sú ochotní hrať za polovicu menej peňazí.Pravdou tiež je, že ekonomizujeme a môžete vidieť, že sme nenakúpili drahých hráčov,“ vysvetlil lodivod „belasých“.

Ten ďalej priznal, že vedenie klubu sa spoločne s realizačným tímom snažia hľadať hráčov, ktorí sú výhodní v pomere cena a kvalita. „Hľadáme hráčov, ktorí sú dostupní na trhu a za rozumnú cenu. Musíme sa pozerať aj na rozpočet a to tiež nie je jednoduché. V tomto ohľade sa snažíme, aby tlak na klub nebol taký obrovský. Tak ako som povedal, keď som prišiel do klubu. Musíme si na seba zarobiť a bez toho, aby sme hrali pohárovú Európu to nepôjde. Robíme pod tlakom a preto prizvukujeme hráčom, aby sme si našou robotou na seba zarobili,“ zdôraznil Vladimír Weiss starší.

Na záver štvrtkovej tlačovej konferencie vyzdvihol majiteľa Slovana Bratislava. „Pozrite sa na tento štadión. Aj toto ťahať nie je jednoduché. Ukážte mi na Slovensku človeka, ktorý by toto dokázal postaviť kto by toto utiahol, kto by sem dotiahol koncerty, aké tu boli, kto by tu urobil takú atmosféru aká bola na pohárových zápasoch či reprezentačných zápasoch. No kto? Ja vám poviem, nikto!“ uzavrel legendárny slovenský tréner.