Hrnčár si pred nedeľným domácim zápasom Fortuna ligy proti Liptovskému Mikulášu odfarbil vlasy nabielo. Tento počin neunikol pozornosti trénerovi Vladimírovi Weissovi, ktorý mu v deň zápasu, počas tímového obeda mal oznámiť, že s takýmito vlasmi pod jeho vedením nenastúpi. To, čo avizoval aj splnil. Hrnčár bol počas víkendového zápasu na súpiske. So spoluhráčmi dokonca absolvoval aj rozcvičku. Po nej ho však Weiss poslal na tribúnu, odkiaľ sledoval výhru Slovana 4:0 v 12 kole ligového ročníka a do hry nezasiahol.

O tri dni neskôr už talentovaný krídelník nefiguroval ani v nominácii na pohárový zápas proti Slávii TU Košice a trénoval s rezervou. Podľa našich informácií Dávid Hrnčár už opäť trénuje s A-tímom „belasých“. Kvôli malému hernému vyťaženiu včera nastúpil za rezervu Slovana, ktorá vycestovala do Podbrezovej. Na nezvyčajnú situáciu okolo bývalého hráča Zlatých Moraviec reagoval samotný klub s tým, nominácia hráčov na zápasy sú plne v kompetencii trénera Weissa.

Na vyradenie Hrnčára z kádra sme sa opýtali samotného trénera Slovana Bratislava. „Myslím si, že klub dal k tejto veci jasné stanovisko. Nemám k tomu viac čo dodávať,“ povedal pre Šport24.sk Vladimír Weiss starší. Spojili sme sa aj s 23-ročným futbalistom. Túto bizarnú situáciu odmietol komentovať. Od kompetentných sme sa teda nedozvedeli, že či bol naozaj dôvodom vyradenia krídelníka „belasých“ zo zostavy účes. Na porovnanie, Hrnčárov spoluhráč Ezekiel Henty takisto nosí odfarbené vlasy na blond už niekoľko týždňov. Vo svete futbalu to pritom nie je nič výnimočné. Hráči po celom svete predvádzajú rôzne bláznivé účesy, ktorými sa prezentujú.