Belasí sa po výhre usadili na čele tabuľky a v poslednom stretnutí na pôde Vilniusu im stačí získať bod na spečatenie postupu do vyraďovacej fázy. Slovan prehrával po chybe brankára Chovana a premenenej penalte arménskeho celku, no v závere najskôr Kašia vyrovnal a o pár sekúnd na to po fatálnej chybe gólmana hostí Jurčenka poslal loptu do odkrytej siete Eric Ramirez.

Tehelné pole sa otriasalo v základoch, no hostia v nadstavenom čase zahodili tutovku a v trénerovi Weissovi by sa v tej chvíli nikto krvi nedorezal. „Keby Pjunik vyrovnal, tak už tu nie som, pretože by som dostal asi infarkt,“ odfukoval kormidelník belasých na tlačovke, no zároveň dodal, že jeho tím získal tri body zaslúžene. „Bol to výborný futbal so šťastným koncom pre nás, ale za ten výkon sme si víťazstvo proste zaslúžili. Gól sme dostali z ničoho, pričom my sme zahodili viacero tutoviek.“

Eric Ramirez už Slovan raz v tejto sezóne spasil, keď proti Zrinjski Mostar dvoma gólmi vybojoval slovenskému majstrovi postup do skupinovej fázy. Teraz sa ako žolík z lavičky predviedol znova. „Ericovi som na obede vravel, že v priebehu zápasu naskočí do hry a dá gól. Mal som šťastnú ruku. Som naňho prísny, je to však dobrý chlapec. Dal už tri dôležité góly, ale na to tu je,“ analyzoval Weiss.

Slovan je už dlhšie známy tým, že v posledných rokoch vsádza najmä na legionárov. Zvládať množstvo národností či kultúr v šatni nie je vždy jednoduché, čo si skúsený tréner dobre uvedomuje. „Hráčom vždy hovorím, že ma nemusia milovať, ale nemôžu ma nenávidieť. Len vtedy sa dá s nimi pracovať. Dvadsať futbalistov nikdy nebude spokojných, keďže hrať môže iba jedenásť z nich. Je mojou robotou dať mužstvo dokopy. Mám tu trinásť národností, rôzne kultúry či náboženstvá,“ zamýšľal sa Weiss po víťaznom stretnutí.

Weiss vie, že Slovan má najlepšie podmienky na Slovensku a pokiaľ sa mu bude dariť, v klube ostane rád. „Musíme si v Európe zarobiť na seba. Nemôžeme chcieť od Ivana (Kmotríka – majiteľ - pozn. red.), aby nám každý mesiac posielal neskutočné peniaze,“ dodal kouč belasých.