Dunajská Streda sa v posledných zápasoch trápila, proti Slovanu však predviedla nadštandardný výkon. Podľa trénera domácich Antala Németha to však ešte nebol najlepší zápas jeho zverencov. "Nemyslím si, že to bol náš najlepší zápas. Boli aj ďalšie zápasy, v ktorých sme podali rovnaký výkon, ale neboli sme úspešní. Vyzdvihol by som dva také, proti Partizanu v Konferenčnej lige, kde sme doma prehrali 0:2, aj proti Liptovskému Mikulášu, kde sme ich zdolali vo výbornom zápase 3:1. Pravda, takéto výkony musíme ukázať viackrát a verím, že takto budeme hrať aj ďalej," povedal v pozápasovom hodnotení. Pre "belasých" bol šláger vítanou generálkou na vstup do Európskej konferenčnej ligy, v ktorej vo štvrtok na Tehelnom poli privítajú FC Kodaň. "To bolo to najlepšie, čo mohlo byť. Taký ťažký zápas pred štvrtkom bola dobrá previerka. Dunajská Streda hrala fyzický futbal, to nás čaká aj najbližšie a ešte viac musíme pridať. Dunajská hrala dobre, to treba uznať. Zápas by sa vyvíjal inak, ak by sme dali gól na začiatku. Po strelenom góle to bol vabank, potom bola aj situácia s VAR-om. Vo štvrtok to bude ťažký zápas, musíme si oddýchnuť a pripraviť sa. Dnes sme hrali s kvalitným súperom, na peknom štadióne, kvalitnom trávniku," vyjadril sa na pozápasovej tlačovke kouč hostí Vladimír Weiss st.

Nových hráčov šetrili

V oboch tímoch už mohli tréneri počítať s viacerými novými posilami. Tréner DAC-u mal k dispozícii štyroch nových hráčov, ale od začiatku nasadil len Didiera Lamkela Zéa. "Noví hráči nemali veľa času, aby sa zžili a trénovali s mužstvom, preto od začiatku nastúpil len Lamkel Zé. Bol som spokojný s ním, aj s ďalšími. Neľutujem, že som Jánosa Hahna nedal skôr, potrebuje ešte čas, aby sa prispôsobil taktike. Po dvoch tréningoch bol aj tak risk, že sme ho tak skoro dali do zápasu," dodal Németh. O nových futbalistoch rovnako zmýšľal aj bývalý kouč Slovenska: "Nechcel som ich hneď pustiť do zápasu. Desať dní sme trénovali desiati, lebo sme mali viacero reprezentantov. Či Adler a Samo Mráz, pomôžu nám, postupne ich budeme zapájať. Rovnako to spravil aj domáci tréner."

Na tribúny MOL Arény zavítalo 7144 divákov. Atmosféru si užil aj autor gólu hostí Zmrhal. "Konečne prišlo veľa ľudí. Bola super atmosféra na jednej i druhej strane. Takto to má vyzerať," povedal český stredopoliar, ktorý sa vyjadril aj ku gólovým momentom: "Schäferovi sa to podarilo trafiť parádne, bolo to z veľkej diaľky. Možno to náš brankár nevidel, ale keď sa strela podarí, nič s tým neurobíte. Pri mojom góle som si nabehol, domáci tam nechali priestor. Dostal som výborný pas, mal som loptu na ľavú nohu. Pustil som to a z prvej som strieľal. Som rád, že to tam padlo."

Mráz chcel vyhrať

Príležitosť v zápase dostal aj Samuel Mráz, ktorý v slovenskej lige naposledy nastúpil v máji 2018: "Zápas som si užil na výbornú až na to, že sme chceli vyhrať. Tešil som sa, lebo som vedel, aká atmosféra nás čaká. Som rád, že som naskočil do zápasu. Škoda, že neprišla nejaká vyložená šanca, ale ide sa ďalej. Zápas bol otvorený, hlavne druhý polčas. Mohol rozhodnúť jeden gól, ale neprišiel. Musíme zobrať ten bod, ale prišli sme sem vyhrať." Menej spokojný bol domáci Milan Dimun, keďže DAC rovnako nenaplnil víťaznú ambíciu. "Škoda zápasu, škoda inkasovaného gólu. Neviem, čo sa stalo, ale nemôžeme tak rýchlo dostať gól. Vytvorili sme si viac príležitostí ako Slovan, preto sa nám remíza máli. Verím, že v ďalšom zápase budeme úspešní," povedal 24-ročný stredopoliar, ktorý tiež ocenil výbornú atmosféru: "Diváci boli úžasní, prišlo ich veľa a sme im vďační. Len škoda, že sme ich nepotešili tromi bodmi."