Trenčín strelil po dva góly v oboch polčasoch a z ligového víťazstva nad Slovanom sa tešil po dlhočizných štyroch rokoch. Z výkonu svojich zverencov bol po zápase doslova znechutený tréner hosťujúceho tímu. „Musím z toho vyvodiť dôsledky, pretože takto sa za klub nehrá a nebojuje. O seba sa nebojím. Je to samozrejme aj moja chyba, niektorým hráčom som dôveroval, dal som im šancu,“ hromžil Vladimír Weiss starší, ktorý si navyše myslí, že niektorí hráči Slovana nepodávajú také výkony, ktoré by boli adekvátne ich platov. Žiaľ, niektorí nemajú na to, aby hrali v Slovane, ako som sa niekoľkokrát vyjadril. Nebudem do rána vysedávať s majiteľom a prosiť ho o výplaty, pretože tu dvaja hráči majú takú výplatu ako celý Trenčín, celá Žilina alebo celý neviem kto. Táto éra v Slovane sa musí skončiť!“ pokračoval nasrdený tréner obhajcu ligového titulu vo Fortuna lige.
 
Nečakane hladký priebeh a jednoznačný výsledok by pred zápasom netipoval ani generálny manažér AS Trenčín. „Musím úprimne priznať, že takýto jednoznačný výsledok som nečakal. Prekvapilo nás to aj z toho dôvodu, že nie sme v úplne ideálnej pozícii a o to viac som sa úprimne tešil z toho, keď som videl, ako je to naše mužstvo pripravené. Som štastný z toho, ako sa hráči odovzdali na ihrisku a makali jeden za druhého,“ povedal pre Šport24.sk Róbert Rybníček.
 
Ten zareagoval aj na slová trénera Weissa, že dvaja hráči Slovana majú taký plat, ktorý poberajú všetci hráči AS Trenčín dokopy. „Neviem detaily súvisiace s finančnými záležitosťami v Slovane. Je to samozrejme záležitosť klubu, ako si to nastavil. Povedal by som to skôr tak, že keď chcete robiť futbal, potrebujete na to peniaze, ale skutočne to nie je len o peniazoch. Keď sa zíde partia chalanov a predvedie výkon ako proti Slovanu, tak úspech vám nezaručia ani veľké mená a vysoké platy.Naozaj futbal nie je len o peniazoch, ale aj o ľuďoch a tímovosti,“ zdôraznil Rybníček.
 
Slovan Bratislava má najväčší sezónny rozpočet v našej najvyššej súťaži. Klub z hlavného mesta ešte pred začiatkom sezóny avizoval, že má najvyšší rozpočet v histórii klubu. Čiastka by mala vysoko presahovať 10 miliónov eur. Na trávniku však čísla nehrajú rolu o čom sme sa mohli presvedčiť v nedeľu. „ Neviem, ako na tom je Slovan, to je ich interná vec. My sa však rozpočtovo pohybujeme na jednu sezónu na úrovni 2,5 milióna eur a v tej robíme. Keď to premietnem do mesačnej réžie, tak so všetkými fakturáciami je to okolo 200 až 220-tisíc eur,“ dodal pre náš portál generálny riaditeľ AS TrenčínRóbert Rybníček.

Netrénovali traja hráči

V tíme Slovana Bratislava sa po prehre 4:0 v Trenčíne a kritike od trénera Vladimíra Weissa staršieho na niektorých jeho zverencov začali diať prvé zmeny. Podľa našich informácií na pondelňajšom tréningu chýbala trojica Ivan Šaponjič, Uche Agbo a Richard Križan, ktorý v nedeľu nastúpili proti Trenčínu.