Líder ligovej tabuľky sa s nováčikom poriadne natrápil a v atraktívnom zápase ho napokon zdolal 3:1. Tréner Slovana Bratislava zdôraznil dôležitosť tohto víťazstva. „Toto víťazstvo má pre nás cenu zlata v období, ktoré pre nás nebolo ľahké. Všetky rozhodnutia treba rešpektovať a pracovať ďalej. Myslím si, že všetci robíme pre tento klub maximum. Všetci musíme ťahať za jeden povraz,“ povedal Weiss na pozápasovej tlačovej konferencii.
 
Na nej sa vyjadril aj na odvolaných funkcionárov, ktorí v Slovane skončili pred niekoľkými dňami. Tak trochu tajomne sa vyjadril aj na adresu bývalého generálneho riaditeľa klubu Ivana Kmotríka mladšieho. „Niekoľkokrát som sa vyjadril k mladému Ivanovi, že nikto možno neľúbi tento klub viac ako on. Myslím si, že si treba veci rozumne rozanalyzovať. Treba si sadnúť za jeden stôl, dať si obed alebo večeru a všetko sa dá vždy vyriešiť. Vždy sa deje niečo pre niečo a uvidíme, čo bude ďalej,“ nechal sa počuť lodivod „belasých“.
 
Jeho slová sú pre mnohých záhadné a tak trochu aj prekvapivé. Chcel tým tréner Weiss naznačiť, že Kmotrík mladší napokon v Slovane Bratislava zotrvá, avšak v inej pozícii? „Vôbec nerozumiem tomu, čo tým Vlado myslel. Jeho vyjadrenie som počul, ale ostal som z neho poriadne prekvapený. Má moje telefónne číslo a nevidel som, že by mi telefonoval a zavolal ma na obed či večeru. Zároveň nechápem, prečo takéto veci rieši cez média. U mňa sa nič nemení. Moju budúcnosť budem riešiť iba so svojim otcom a nikým iným,“ prezradil pre Šport24.sk Kmotrík mladší.
 
Lodivod „belasých“ sa napokon na tlačovej konferencii dostal aj k novicom vo vedení klubu Róbertovi Vittekovi a Róbertovi Tomaschekovi. „Verím, že niektoré nepopulárne rozhodnutia budú mať na nás pozitívny vplyv. Takisto verím, že ľudia, ktorí prišli do klubu prinesú so sebou vernosť, lásku a kvalitu. Už som to neraz povedal, sme tu na to, aby sme robili pre klub. Keď majiteľ zajtra povie končíš, tak to musíš rešpektovať,“ dodal tréner Weiss.