Jeden z najúspešnejších slovenských trénerov zasadol na lavičku Slovana ešte koncom minulej sezóny. Pred začiatkom aktuálneho ročníka avizoval v mužstve veľké zmeny. Weiss, ktorý je známy tým, že v kabíne vyžaduje maximálnu disciplínu a z hráčov sa snaží dostať úplne všetko to aj splnil. Viacero futbalistov z kádra „belasých“ odišlo a naopak mnohí prišli.    

Ďalším z jeho typických aspektov práce je to, že si nenechá „skákať po hlave“ a nad mužstvom má pevnú ruku. To sa údajne nemalo pozdávať niektorým ľuďom z vedenia Slovana. Podľa informácií, ktoré sa k nám dostali mali v klube kvôli tomu údajne vznikať aj konflikty. „Môžem dementovať, že by tu momentálne bol nejaký spor medzi mnou a trénerom Weissom. Práve naopak, v posledných týždňoch spolu ešte intenzívnejšie komunikujeme, takmer denne sa stretávame, diskutujeme a hľadáme vhodné riešenia, ako by sme sa ako klub posúvali ďalej. Samozrejme, ľudia môžu vytvárať takéto napätie. Fámy a dezinformácie tu vždy boli a budú. “ zdôraznil pre Šport24.sk generálny riaditeľ klubu Ivan Kmotrík mladší.

Ten však pripustil, že niekoľkokrát došlo s trénerom Weissom na výmeny názorov ohľadom hráčskeho kádra či filozofie klubu. O konflikte sa podľa neho však nedá hovoriť. „Každý, kto pozná Vlada a mňa, vie akí sme. Sme dvaja chlapi, ktorí máme názor, a keď majú dvaja chlapi aj ostrejšiu výmenu názorov, tak na tom nevidím nič zlé. Práve konštruktívna kritika nás môže posúvať ďalej. Je to omnoho lepšie, ako keby sme sa mali tváriť, že všetko je fantastické a funguje na jednotku. Myslím si, že je dôležité mať priamy a otvorený vzťah a vedieť si povedať aj negatíva, nielen pozitíva. Práve odstraňovanie negatív posúva klub dopredu. Pokiaľ chceme klub posunúť na vyšší level, občasné výmeny názorov sú podľa mňa úplne normálne. Keď si budeme klamať a zatvárať si oči, tak sa nikam neposunieme.“ pokračoval šéf „belasých“.

Kmotrík mladší sa domnieva, že šírenie týchto správ mali slúžiť na to, aby sa pred očakávaným nedeľným derby urobila v kabíne Slovana zlá atmosféra. „Spoločne sa všetci pripravujeme na derby s Trnavou, na ktoré sa tešíme. Išlo len o nejaké fámy, ktoré netuším odkiaľ prišli. Možno nás len chcel niekto rozhodiť pred nedeľou,“ dodal pre Šport24.sk.