TU si pozrite zábery z VIP Slovana, ako sa upiekla dohoda medzi Kmotríkom a Vittekom

Vittek prichádza do vedenia nášho aktuálneho ligového majstra spoločne s bývalým slovenským reprezentantom Róbertom Tomaschekom. Je to reakciou na zemetrasenie v klube, ktoré sa udialo pred pár dňami a vyvrcholilo odchodom športového riaditeľa Richarda Trutza, ďalších členov vedenia vrátane všetkých skautov.  
 
Bývalý slovenský reprezentačný útočník bude v Slovane zastávať funkciu riaditeľa pre medzinárodné vzťahy. Zaujímalo nás, v čom bude spočívať táto pozícia. „Táto funkcia je predovšetkým o styku so zahraničím, riešenie diplomatických záležitostí, stretávanie sa so zahraničnými zástupcami klubov či smerom k UEFA. Dohodli sme sa tiež, že budem komunikovať a pracovať aj s hráčmi v A-mužstve. Je to taký všeobecný záber toho, čo budem robiť. Nebude to len o tom, že budem lietať po zahraničí a stretávať sa s predstaviteľmi klubov. Takisto chcem podotknúť, že sa nebudem venovať len mužom, ale aj mládeži a ženám, ktoré sú tiež pevnou a dôležitou súčasťou Slovana,“ prezradil Róbert Vittek pre Šport24.sk.
 
Čerstvý štyridsiatnik, ktorý nastrieľal v „belasom“ drese 55 gólov sa vracia na miesto, v ktorom s futbalom začínal. Fanúšikovia ho doslova zbožňujú a nie je vylúčené, že práve jeho návrat do klubu pritiahne na tribúny viac divákov. „Samozrejme by som si to veľmi prial. Úprimne, je veľmi ťažké povedať v tejto dobe, ktorú žijeme, že či meno Vittek pomôže k tomu, aby sme pritiahli tisíce fanúšikov na štadión. Myslím si, že najskôr musíme ukázať našu robotu a dosiahnuť kvalitné výsledky na to, aby sa ľudia vrátili,“ nechal sa počuť.
 
Vittek sa teší na prácu v štruktúrach Slovana a je ambiciózny. Odhalil aj jeden z hlavných cieľov, ktorý chce dosiahnuť. „Verím, že keď sa bude futbal robiť poctivo a budeme plniť ciele, ktoré si stanovíme, tak ľudia budú určite chodiť. Zaručiť však to, že moje meno pritiahne ľudí na tribúny sa nedá. Bude to iné, pretože už nie som na ihrisku, ale budem už v inej pozícii mimo trávnika. Každopádne, bude určite jeden z mojich hlavných cieľov to, aby bol štadión stále viac a viac zaplnený,“ dodal legendárny slovenský futbalista pre náš portál.