Opora Newcastlu United posledný týždeň neprežila dvakrát šťastne. Dúbravka najskôr udržal čisté konto pri bezgólovej remíze proti Cypru, v ďalších dvoch zápasoch kvalifikácie na MS proti Malte a Rusku nemohol nastúpiť zo zdravotných dôvodov.

Teraz však išiel futbal bokom, pretože brankárovi futbalovej reprezentácie priateľka Lucia porodila synčeka. „Najlepší moment môjho života, ďakujem ti, láska moja, za všetko. Milujem ťa,“ podelil sa Dúbravka o šťastnú novinu na sociálnej sieti záberom rovno z pôrodnice so statočnou maminou a synčekom Viliamom.

Tehotenstvo a očakávanie potomka pritom s priateľkou dlho tajili. Pár ho oznámil až vo februári na výročie vzťahu. „Vieme to už nejaký čas, ale chceli sme si tú správu najskôr nechať pre seba, pretože prvé týždne sú rizikové a tak sme nechceli urýchliť túto správu. Tiež sme to chceli načasovať na výročie, ktoré sme s partnerkou mali,“ prezradil v rozhovore pre Šport24.sk Dúbravka.

Na úlohu otca je slovenský brankár pripravený. „Samozrejme, že sa teším na veľmi pekné obdobie, ktoré nás čaká. Je to podľa mňa najkrajšia vec, ktorá sa v živote môže stať. Bude to nová etapa v našich životoch. Samozrejme, je to hektické priviesť dieťa do tejto ťažkej covidovej doby, ale na druhú stranu sa nám bude o to lepšie zvládať.“