Nebola to však medializovaná reakcia obce Tešedíkovo na Weissove prirovnanie k Budapešti, v ktorej slovanistov pozvali na výročie storočnice futbalu v obci. „Tá narážka bola myslená v dobrom slova zmysle a nemal som v úmysle nejako uraziť Tešedíkovo. Ak nás oficiálne pozvú, určite tam prídeme. Ale musí sa to zosúladiť, aby sme vtedy mali dostatok voľného času, aby sme si aj odpočinuli,“ poznamenal tréner Weiss. „Hovorím to preto, že som osobne požiadal Ligovú úniu klubov vymeniť si dejisko zápasu s Michalovcami, pretože v stredu hráme doma s Ferencvárosom a potom cestujeme do Michaloviec. Oni s výmenou súhlasili, no ÚLK mi odpovedala, že to nie je možné. Všade inde, aj v Maďarsku či Gruzínsku vychádzajú v ústrety klubom hrajúcim európske súťaže, odkladajú aj celé kolá, len aby mohli hrať čerství, no na Slovensku to nie je možné!“ hnevá sa kormidelník Slovana.

Zrejme sa obrátil na nesprávnych ľudí, pretože ÚLK už túto sezónu jednu výmenu zápasov povolila. A to včerajší zápas Spartaka s Banskou Bystricou, ktorý sa mal hrať pod Urpínom, ale sa preložil kvôli otváraciemu ceremoniálu letného Európskeho olympijského festivalu mládeže.

„Prezídium ÚLK v minulosti prijalo rozhodnutie, že výmena poradia zápasov nebude možná. So všetkými klubmi, ktoré hrajú európske zápasy komunikujeme a operatívne reagujeme, aj napriek tomu, že tieto zápasy bežia v rýchlom tempe a ich termíny sú niekedy známe len týždeň pred ich konaním,“ reagoval na Weissove slová výkonný riaditeľ ÚLK Michal Mertinyák.