Po necelých troch rokoch sa vraciate z Lazia Rím do FC Kodaň. Prečo ste sa rozhodli práve pre dánsky klub?

Písalo sa o Rusku. To je klamstvo, pretože žiadna ponuka neprišla. Záujem mali Španieli, ale neprišla žiadna konkrétna ponuka. Nechcel som už tak ďalej čakať. Kodaň mala záujem už v lete, ale Lazio ma nepustilo. Uskutočnilo sa to tak až teraz. Mali o mňa veľký záujem, čo ma potešilo a preto som sem aj prestúpil. Chcel som sa vrátiť tam, kde sa mi futbalovo darilo a kde som bol naozaj šťastný.

Ide iba o hosťovanie, alebo sa jedná o hosťovanie s opciou?

Jedná sa o hosťovanie aj s opciou. To sa ale bude riešiť až na konci sezóny. Nechcem nič predbiehať, človek nikdy nevie, čo sa môže stať. Ak pôjde všetko podľa plánu, tak ma klub odkúpi. Chcel by som tu však ostať, pretože ma veľmi potešilo, ako ma tu prijali. Najmä hráči v kabíne.

Pripravili si pre vás okrem hráčov aj fanúšikovia nejaké špeciálne privítanie?

Poviem pravdu, že hneď ako sa to dozvedeli, tak mi Instagram doslova horel. Neustále mi od nich chodili správy o tom, že akí sú šťastní, že som sa vrátil a vitaj doma. Prvý zápas ma čaká 20. februára, takže uvidíme, čo si pripravia.

Veríte v to, že pokiaľ budete pravidelne hrávať, tak sa vrátite do slovenskej reprezentácie?

To je môj cieľ. S nikým som nebol pol roka v kontakte z reprezentácie. Budem robiť všetko pre to, aby si ma všimli a dostal som sa do repre. Pokiaľ sa tak nestane, tak nič sa nedeje. Život ide predsa ďalej. Hlavne sa teraz budem sústrediť na klub, aby som hrával a bol so sebou spokojný.