VIDEO Žilina dostala od Slovana tenisového kanára: Belasí im vrátili všetko aj s úrokmi!

Myjava - Len málokto čakal, že šláger 21. kola Fortuna ligy sa skončí takýmto výsledkom. Bratislavský Slovan si totiž napravil chuť po minulotýždňovom zaváhaní v Michalovciach, keď na neutrálnej pôde v Myjave Žilinu doslova rozobral na súčiastky. „Šošonom“ nadelili zverenci trénera Martina Ševelu po výsledku 6:0 takpovediac tenisového kanára.

V Myjave sa hralo pre poruchu kúrenia na bratislavských Pasienkoch, no Slovanu zmena prostredia očividne prospela, pretože podal svoj najlepší výkon v sezóne a rivala v boji o titul potupne deklasoval šiestimi presnými zásahmi v jeho sieti. Kanonáda sa začala hneď od úvodu stretnutia, veď v 18. minúte bolo už 3:0.Dva góly dal Aleksandar Čavrič a premiérový zásah v belasom drese si na konto pripísal aj Rharsalla Moha, ktorý do Slovana prišiel v zime.

FORTUNA LIGA Miliónové posily Slovana nezabrali. Dobehla ho už Dunajská Streda

V ďalšom priebehu stretnutia sa Moha presadil ešte raz, okrem neho sa z gólu tešil aj Dávid Holman a Čavrič v 84. minúte uzavrel skóre duelu, čím skompletizoval svoj hetrik. Nečudo, že  žilinský tréner Adrián Guľa po stretnutí hľadal slová len ťažko. „Gratulujem Slovanu k výbornému výkonu. Zaslúžene nám vrátil aj s úrokmi to, čo sme si v ostatnom období zobrali. Nám zápas vôbec nevyšiel. Aj preto sa ospravedlňujem našim fanúšikom. Ale podstatné bude výkonnostné ospravedlnenie v ďalších zápasoch. Dnes rozhodli dôraz, nestabilita v defenzívnej činnosti a aj kvalita Slovana,“ konštatoval Guľa po výprasku jeho zverencov.

Tnava urobila so Zlatými Moravcami krátky proces: Spartak nezastavilo ani zasnežené ihrisko!

Kmotrík v zime na posilách do Slovana nešetril: Máme najväčší rozpočet v histórii!

Zato Martin Ševela mohol byť nadmieru spokojný. „Teší ma excelentný prvý polčas, ale cez polčasovú prestávku sme nabádali hráčov, aby zostali koncentrovaní, zodpovední a disciplinovaní. Hneď z prvej šance druhého polčasu sme zvýšili. Bol to výborný kolektívny výkon celého mužstva. Je dôležité, aby sme sa od tohto zápasu odrazili a pokračovali v takýchto výkonoch,“ povedal tréner Slovana. Bratislavský celok sa vďaka víťazstvu posunul na druhé miesto tabuľky, zatiaľ čo Žilina klesla na 4. priečku.