Portál šport24.sk má k dispozícii video a fotografie, na ktorých je vidieť, ako sa prezident Slovenského futbalového zväzu Ján Kováčik teší spolu s ostatnými zväzovými funkcionármi z výhry nad Maďarskom. „Spomínam si na ten moment veľmi dobre. Po poslednom hvizde rozhodcu nám spadol kameň zo srdca a preto tie spontánne objatia. Potom, čo sme v Budapešti zažili, to bola ohromná satisfakcia,“ vyjadril sa pre šport24.sk prezident SFZ.

Zo svojej pozície sa Kováčik zúčastnil mnohých futbalových podujatí, ale také niečo, čo sa odohrávalo v Budapešti, ešte nevidel. „Bol som na zápasoch v Anglicku, Škótsku, alebo Nemecku, ale toto bolo niečo iné. Nerátal som s tým, že budú pískať počas našej hymny, ale aby slovenským fanúšikom ukazovali stredné prsty aj návštevníci VIP-ky, to ma šokovalo,“ prezradil Ján Kováčik.

Napokon však všetko dobre dopadlo a prišla spomínaná úľava. „Bodaj by nie. Veď toto bol pre nás veľmi dôležitý zápas. Keby sme ho nezvládli, nebola by to ideálna situácia, ale takto to teraz máme vo vlastných rukách,“ dodal šéf slovenského futbalu.