Súboje oboch klubov o pravdu o hanebných udalostiach z nedeľňajšieho derby neutíchajú ani dva dni po ňom. Najnovšie prišli so svojou verziou počiatku besnenia fanúšikov na hracej ploche v Spartaku Trnava. A tá je úplne odlišná od priebehu udalostí, ktoré už krátko po stretnutí opísali zástupcovia Slovana.

Podľa Spartaka bratislavský tím sa neštíti klamať v snahe získať tri body za zeleným stolom. Tvrdia, že z fotografii aj videozáznamov je zrejmé, že v sektore nad sektorom hostí sú priaznivci Slovana a aj na streche. „Práve oni vylámali mreže, ktoré obe poschodia oddeľujú, čo vieme jednoducho dokázať kamerovým záznamom,“ uvádza sa v sanovisku trnavského klubu.

Túto verziu potvrdil exkluzívne pre Šport24.sk aj tréner Spartaka Michal Gašparík. „Zo strany Slovana to bolo prichystané, jeho fanúšikovia mali so sebou svetlice v našich klubových farbách, ktoré zapálili a hodili do vlastného sektoru,“ hovorí Gašparík. Podľa neho sa chceli pobiť už pred zápasom, čo im nevyšlo. „Tak to celé spustili v úvode stretnutia.“ Po zhliadnutí videozáznamu si môžete urobiť názor sami.

Reakcia z Bratislavy nenechala na seba dlho čakať. „Topiaci sa aj slamky chytá? FC Spartak Trnava v dnešnom vyjadrení uviedol niekoľko z nášho pohľadu zavádzajúcich skutočností,“ vyjadril sa Slovan. Ten si stojí za tým, že konflikt vyvolali domáci fanúšikovia a zástupcovia klubu vnímali extrémne bezpečnostné riziko pri pokračovaní v zápase. 

Udalosťami sa bude už zajtra zaoberať mimoriadne Prezídium Únie ligových klubov.