Prestrelka medzi najslávnejšími slovenskými klubmi pokračuje aj dva ni po najhanebnejšom derby našej ligy. Krátko potom, čo zástupcovia Spartaka Trnava obvinili súpera z klamstiev, reagoval bratislavský klub.

„Topiaci sa aj slamky chytá"“ Týmito slovami začína svoju reakciu Slovan s tým, že naráža pravdepodobne na skutočnosť hroziacej kontumácie a prísnych trestov pre Spartak. Zdôraznili, že samotný zápas ukončil svojim verdiktom hlavný rozhodca. „Podľa nás bolo riziko natoľko vysoké, že v prípade pokračovania zápasu mohlo ísť aj o zdravie a životy hráčov, členov realizačného tímu či ďalších aktérov na ihrisku. Riziko vonkoncom nemohlo zmiznúť iba vyprataním sektora s našimi fanúšikmi, keď pritom paradoxne celý konflikt vyvolali domáci."

Správnosť tohto verdiktu mali potvrdzovať aj verejné vyjadrenia bezpečnostného manažéra SFZ a UEFA Petra Franceho, ktorý vyhlásil, že by si nevedel predstaviť pokračovať v zápase pre hroziace riziká, ktoré na štadióne v Trnave pretrvávali. ŠK Slovan tiež odmieta tvrdenie o tom, že by úmyselne klamal alebo zavádzal informáciou, že sa na streche štadióna, resp. nad sektorom hostí nachádzali fanúšikovia Trnavy. 

„Video-záznamy a fotografie jasne dokazujú, že nad sektorom boli fanúšikovia Trnavy, ktorí vyvesili hanlivý transparent, ktorého obsah potvrdzuje, že bol súčasťou predzápasovej choreografie. Toto len potvrdzuje, že to bola dlho plánovaná agresívna akcia voči našim fanúšikom,“ uvádza Slovan.