Doteraz najdominantnejším tímom spomedzi fortunaligistov je majstrovský Slovan Bratislava. Už pred začiatkom jarnej časti je viac–menej jasné, že belasí titul obhája. Bratislavčania zaknihovali na jeseň iba jedinú prehru, ktorú im uštedrila Dunajská Streda. Na čele tabuľky majú pred štartom jarnej časti 10-bodový náskok.

„Slovan má jednoznačne najlepší káder. Finančne je úplne niekde inde než zvyšok ligy. Očakávam z jeho strany absolútnu dominanciu. Rozdiel medzi prvým a druhým tímom môže byť vo finále aj viac ako osemnásť bodov,“ myslí si futbalový expert Peter Ďuriš.

Futbalisti bratislavského Slovana sa vlani takto tešili z majstrovského titulu.
Futbalisti bratislavského Slovana sa vlani takto tešili z majstrovského titulu.
Zdroj: tasr

Boj o titul tak zrejme prinesie futbalovú nudu, dramatickejšie to vyzerá v súboji o ďalšie vrchné priečky. „Tuhý boj bude o pohárové miestenky. Myslím si, že druhá skončí Dunajská Streda pred Žilinou. Štvrtý bude Ružomberok, piaty Trenčín a top šestku uzatvorí Trnava,“ prognózuje Ďuriš.

Na základe doterajších informácií z prostredia viacerých klubov z dna ligovej tabuľky to vyzerá na poriadne horúcu jar pre trojicu Senica, Nitra a Pohronie. „Nikomu neprajem hru o záchranu. Sereď, Michalovce, Zlaté Moravce by s ňou nemali mať problém. Myslím, že sa zmobilizuje aj Senica i Pohronie a čierny Peter zostane v rukách Nitranov,“ dodal Ďuriš.