Slovan mal v zápase prevahu, ale dokázal ju zúžitkovať iba raz, keď sa v 38. minúte presadil po rohovom kope Jakub Zmrhal. Hostia napokon vyrovnali po kurióznom momente a chybe brankára Michala Šullu zásluhou Kikeho Gomeza. Prvý súboj v play off odohrá Slovan na pôde súpera 19. augusta, odveta je na programe o týždeň neskôr v Bratislave. Úradujúci slovenský šampión už však má istú minimálne účasť v skupine novej Európskej konferenčnej ligy.

Slovan začal dobre, prvú šancu mal De Marco, ale hlavičkoval iba do rúk brankára. Potom však dlhé minúty nebol nebezpečný, hoci mal hernú prevahu. Na hráčov gibraltárskeho tímu však nevedel vymyslieť žiadnu prekvapivú akciu.

Vladimír Weiss st., tréner Slovana Bratislava: "Vo futbale sa stávajú aj neuveriteľné veci. S výkonom som spokojný, s výsledkom nie. Nemôžu sa stať takéto primitívne chyby. Mali sme veľa šancí. Urobili sme tragickú chybu, ale postúpili sme. Pokúsime sa postúpiť aj do skupiny Európskej ligy. To, čo urobil Šulla bola hlúposť. Ale to, čo De Marco primitívnosť. Bude potrestaný."