Slovan prehral štvrtý ligový duel v tejto ligovej sezóne a zároveň druhý zápas v priebehu dvoch týždňov s odvekým rivalom Trnavou. Pred druhou Dunajskou Stredou, ktorú hostí v nedeľu na Tehelnom poli, má tri kolá pred koncom náskok sedem bodov. Vedenie „belasých“ neberie nepriaznivé výsledky na ľahkú váhu a po prehre so „spartakovcami“ sa kajalo. „Sme si vedomí, čo sa dnes stalo, a vnímame vážnosť situácie. Ospravedlňujeme sa za toto zlyhanie, náš dnešný výkon bol nedôstojný, dehonestujúci a nehodný značke ŠK Slovan,“ povedal generálny riaditeľ Slovana Bratislava Ivan Kmotrík mladší po zápase.

Ten navyše naznačil, že to nemusí ostať len pri kritike do vlastných radov, ale vedenie obhajcu majstrovského titulu je pripravené vyvodiť dôsledky. Špekuluje sa predovšetkým o výmene trénera. V Slovane by išlo už o druhú trénerskú rošádu v tomto ročníkú Fortuna ligy. Začiatkom septembra minulého roka nahradil Jána Kozáka mladšieho Darko Milanič.

Pokiaľ by mal Slovinec skutočne skončiť ešte pred koncom aktuálnej sezóny, vo futbalových kruhoch sa hovorí o tom, že horúcim kandidátom na jeho post je Vladimír Weiss starší. Skúsený lodivod je momentálne bez angažmánu. Pre úspešného slovenského trénera by to bolo už druhé pôsobenie na „belasej“ lavičke. Desaťnásobného majstra našej ligy viedol v sezóne 2011/2012. V súvislosti s možným návratom na Tehelné pole sme ho kontaktovali, avšak do konca uzávierky nereagoval.

16-ta trénerská zmena vo Fortuna lige

V tejto sezóne Fortuna ligy skončilo predčasne vo svojej funkcii 15 trénerov. Pritom, naša najvyššia súťaž má len 12 účastníkov. V prípade odvolania Darka Milaniča by išlo už o 16-tu trénerskú rošádu.