Táto polemika sa týka aj tradičného, už 162. slovenského futbalového derby medzi Spartakom a Slovanom. Divákov môže odlákať nie práve najideálnejšie futbalové počasie a aj to, že si celý zápas môže pozrieť v televízii v pohodlí domova alebo v pivárni. Naopak, nemusí ich pritiahnuť ani fakt, že fanúšikovia belasých majú na štadión vstup zakázaný, a tak by sa nemala zopakovať situácia z jedene, keď sa zápas na Štadióne Antona Malatinského v Trnave nedohral.

Vzhľadom na kapacitu štadióna by na tribúny mohlo v nedeľu prísť až 19 000 ľudí. Domáci klub však neočakáva plný dom, aj keď si mnohí diváci vymenili vstupenky z predčasne ukončeného derby za súčasné. „Odhadujeme návštevnosť okolo sedemtisíc fanúšikov,“poznamenal PR manažér Spartaka Patrik Velšic.

Tréner domácich Michal Gašparík ml. sa musí zaobísť o viacero opôr.
Tréner domácich Michal Gašparík ml. sa musí zaobísť o viacero opôr.
Zdroj: FC Spartak Trnava

Nehrozí tak, že by fanúšikovia Spartaka aj napriek mobilizácii na sociálnych sieťach vytvorili vo svojom chráme slovanistom riadny kotol a pripravili tak hráčom súpera na ihrisku peklo. „Úprimne, neverím, že by Trnava v dnešnom stave a rozpoložení dokázala vypredať 19 000 vstupeniek. Takže ťažko predpokladať, že by nás tam niečo mohlo zaskočiť, alebo že by sme mali očakávať nejakú pekelnú atmosféru, ktorá by nám mala v tomto zápase zväzovať nohy,“ konštatoval k problematike Ivan Kmotrík ml.