Devätnásťročný mladík bol v hľadáčiku ViOnu už dlhšie, záujem potvrdil aj Lucas. ,,V kontakte s klubom som bol približne od novembra. S ako prvým hlavným trénerom, keďže sa poznáme z jeho pôsobenia v Trenčíne. Prejavil o mňa záujem, o to rýchlejšie som sa rozhodoval,” povedal talentovaný futbalista.

Syn tragicky zosnulého Pavla Demitru prichádza do nového klubu s jasnými cieľmi. ,,Budú to pre mňa nové skúsenosti, ktoré ma posunú v mojej kariére a zároveň chcem byť aj posilou pre mužstvo. To je aj dôvod, prečo som sa pre Vion rozhodol. Zároveň som cítil, že potrebujem zmenu a Zlaté Moravce sú pre mňa ideálna príležitosť,” povedal pre oficiálny web Vionu Demitra.

Priorita bol Demitra

Vedenie aktuálne desiateho mužstva hľadalo náhradu za Egyho Vikriho a prvou voľbou bol práve nádejný krídelník. “Prioritou bol Lucas Demitra. Po tom, čo tréner Galád ho vyslovil ako prvú voľbu, sme začali na jeho príchode pracovať. Dôležité bolo to, že Lucas mal okamžite o spoluprácu záujem, čo deklaroval aj vo svojom materskom klube. Je to zaujímavý, talentovaný futbalista. Je rýchly, má všetky predpoklady sa u nás presadiť. Vďaka patrí Trenčanom, s ktorými boli rokovania korektné a rýchle a takisto aj hráčovmu agentovi Jurajovi Venglošovi, ktorý v tomto transfere urobil veľmi veľa. Hosťovanie je zatiaľ na jarnú časť, uvidíme, čo potom prinesie leto,” povedal generálny manažér FC ViOn Marek Ondrejka.

Kariéra mladého futbalistu sa zatiaľ uberá správnym smerom a je dosť možné, že v budúcnosti sa budeme opäť pozerať na Demitru v drese Slovenska. Aj keď to nebude na ľade, ale trávniku.