Žiline sa podarilo prerušiť čiernu sériu štyroch ligových prehier vo veľkom štýle. Obhajcu ligového titulu zdolali po štyroch rokoch. Obrovský podiel na tom má štvorgólový mladík Kaprálik. „Štyri góly som ešte nevstrelil, tuším iba v žiakoch sa mi to podarilo. Nemyslím si ale, že to išlo všetko iba cezo mňa a bolo to iba mojou zásluhou. Podali sme skvelý tímový výkon a odmenou bolo to, že sme vyhrali. Po nevydarených výkonoch je to skvelá spruha,“ povedal skromne 20-ročný útočník.
 
Jeho gólovú explóziu mu bezpochyby zrátajú spoluhráči. Nateraz však nevie, čo ho to v kabíne bude stáť. „Vôbec neviem, čo ma to bude v kabíne stáť. Ešte sa mi to nestalo, že by som vstrelil 3 góly, takže netuším, čo si na mňa spoluhráči pripravia,“ prezradil Adrián Kaprálik, ktorý nezabudnuteľný večer oslávil so svojou láskou Sárou Babinskou. „Neplánujem nič špeciálne. Jedine s priateľkou si užijeme pekný večer,“ odhalil s potmehúckym úsmevom.
 
Rodák z Trstenej sa priblížil svojmu veľkému snu. Jeho štyri góly určite neostali bez povšimnutia u trénera slovenskej futbalovej reprezentácie Francesca Calzonu. „Stále sa snažím tvrdo pracovať a je to môj veľký sen, aby som sa dostal do A-mužstva reprezentácie. Budem rád, keď sa tam dostanem možno už v najbližšom repre zraze,“ dodal Adrián Kaprálik.

Weiss sa nechystá vyvodiť dôsledky

Prehra so Žilinou prišla len tri dni po tom, čo Slovan zvládol zápas Konferenčnej ligy na pôde litovského Žalgirisu a po výhre 2:1 postúpil priamo do osemfinále tejto súťaže. „Spomínal som, že niečo takmer úplne podobné sa nám stalo po postupe s Artmediou pred 17 rokmi v Banskej Bystrici. Preto z toho nebudem vyvodzovať nejaké fatálne dôsledky alebo niečo iné, keďže viem, že futbal prináša aj takéto zápasy. Dnes to bol jeden z nich. Žiline gratulujem k dobrému výkonu, bola lepšia a zaslúžene vyhrala,“ povedal po zápase tréner „belasých“ Vladimír Weiss starší.

Slovan naposledy zostrelil štyrmi gólmi Suárez

V roku 2009, v tom čase 22-ročný Uruguajčan Luis Suárez naplno žiaril vo farbách Ajaxu Amsterdam. Ešte predtým ako ho ulovil o sezónu neskôr Liverpool, tak stihol Slovanu v odvete play-off Európskej ligy nasúkať štyri góly a pochovať tak jeho postupové nádeje slovenského zástupcu. Zápas skončil napokon 5:0.