Hapal po zbabranom zápase s Chorvátskom urobil zmeny v zostave. Do útoku poslal Boženíka. „Je neskutočne pracovitý. Zápasom dodáva fyzickosť, beh a napádanie. Práve to sme chceli zmeniť, čo sa splnilo a nakoniec aj rozhodlo,“ pochvaľoval. Zápas priniesol vzrušenie aj na tribúnach.

Domáci fanúšikovia vypískali našu hymnu, sektor hostí zase museli predeliť bezpečnostné zložky, aby nedošlo ku konfliktom. Množstvo lístkov do hosťujúceho sektora vykúpili hlavne Slováci žijúci na našom území, ale inklinujúci k Maďarsku.  „Som rád, že sa nikomu nič nestalo,“ povedal Hapal.

Napätá atmosféra zburcovala nielen futbalistov, ale aj Hapala, ktorý sa nechal strhnúť. Triumf, ktorým sa naši vrátili späť do boja o postup na EURO 2020, oslavoval radostným výskokom, za ktorý by sa nemusel hanbiť ani majster vo výskokoch a v hlavičkovaní Cristiano Ronaldo. „Poviem to takto. Aj keď som basketbal nikdy nehral, chlap, ktorý dá gól Realu Madrid hlavičkou, musí mať predsa výskok,“ vyjadril sa so smiechom Pavel Hapal.

Zverenci českého trénera dobyli Budapešť.
Zverenci českého trénera dobyli Budapešť.
Zdroj: Martin Domok