Hovorí sa, že nový vietor prináša zmeny. Mnohých zaujíma, či návrat Ivana Kmotríka mladšieho do Slovana zároveň znamená návrat bývalého vedenia, ktoré majiteľ klubu Ivan Kmotrík starší pred niekoľkými mesiacmi odvolal. Nateraz sa nechystá robiť v klube veľké zmeny. „Uvedomujem si, že sa nachádzame v rozbehnutej jarnej časti a počas najbližších dvoch týždňov nás čaká päť ťažkých zápasov. Nemáme jednoducho čas strácať čas. Teraz je potrebné urobiť malé, no správne veci, ktoré nám môžu pomôcť. Otec pozná moju predstavu i víziu, a mám jasnú predstavu aj o štruktúre klubu. Budeme to riešiť v najbližšom období, aby v prípade môjho pokračovania aj v nasledujúcej sezóne, boli jasne nastavené a dané veci,“ pokračoval vo vysvetľovaní Kmotrík mladší.
 
Zmena sa však udeje v náplni práce Róberta Tomascheka, ktorý zastával funkciu športového riaditeľa. „Jednou zo zmien presun Róberta Tomascheka z pozície športového riaditeľa na pozíciu vedúceho mužstva, ktorá mu je veľmi dobre známa z reprezentácie. Má veľké skúsenosti z národného tímu, kde spolupracoval aj s naším trénerom Vladimírom Weissom,“ prezradil Kmotrík mladší.

Pozícia sa zmení aj legende Slovana Róbertovi Vittekovi, ktorý zastáva post riaditeľa pre medzinárodné operácie. „Keďže aktuálne nemáme oddelenie skautingu, chcel by som v rámci neho využiť rozhľad, skúsenosti i kontakty Róberta Vitteka. Rád by som ho videl viac v športovej časti, v ktorej by mohol byť pre klub ešte väčším prínosom. Dohodli sme sa s Robom, že v najbližších troch mesiacoch nám pomôže odsledovať potenciálnych hráčov na leto,“ dodal Ivan Kmotrík mladší.