O Dávida Strelca sa podľa našich informácií zaujímajú kluby zo Seria A a jeden z La Ligy. S najväčšou pravdepodobnosťou by mal 20-ročný hrotový útočník už čoskoro prestúpiť do prvoligovej Spezie za približne 2,5 milióna eur. Slovan má dostať navyše 10 % z ďalšieho predaja. O Strelca má mať tiež záujem aj Udinese Calcio a španielsky Betis Sevilla.

Tréner Weiss počas tlačovky pred dnešnou odvetou 3. predkola Európskej ligy proti gibraltárskemu Lincolnu Red Imps uviedol, že náš futbalový reprezentant môže odísť iba v prípade, že klub za neho nájde adekvátnu náhradu. „Môžeme ho pustiť vtedy, keď budeme mať za neho náhradu. Rokujeme s niekoľkými hráčmi a uvidíme, čo sa nám podarí v najbližších dňoch. Avšak, určite nemôže z tohto kádra niekto odísť bez toho, aby prišla náhrada,” upozornil Vladimír Weiss starší.

Ten bol na predzápasovej tlačovej konferencii až nečakane úprimný. Nahradiť by ho mal slovinský útočník Andraž Sporar, ktorý na Tehelnom poli pôsobil v sezónach 2017/2018 až 2019/2020. „Klub rokuje s Andražom, aj ja som s ním hovoril po zápase v Gibraltári. On je pripravený a musíte sa opýtať vedenia, v akom je to štádiu. Podľa mňa čaká na zajtrajší zápas. Čaká aj Sporting, pretože ho uvoľní len v prípade, že budeme hrať skupinovú fázu jednej z európskych súťaží,” vysvetľoval Weiss.