Už vtedy si jeden z najväčších slovenských talentov povedal, že tento „nadupaný“ kôň, ktorý v súčasnosti v drese Dortmundu strieľa góly ako na bežiacom páse, to dotiahne veľmi, veľmi ďaleko. Keď v marci minulého roku nastupovala „dvadsaťjednotka“ na prípravný zápas proti Nórom, David Strelec začal stretnutie na lavičke. Mal tak prvý raz možnosť zblízka vidieť v akcii vychádzajúcu nórsku hviezdu.

„Už predtým ma na Haalanda upozornil spoluhráč Peter Pokorný, ktorý ho poznal zo Salzburgu. Povedal, že je to neuveriteľný hráč. A keď som ho videl na vlastné oči, len som si povzdychol, uf, tak ten to dotiahne ďaleko,“ vyjadril sa na adresu svetového supertalentu David Strelec.

26. 3. 2019: Haaland sa pred necelým rokom predviedol aj na Slovensku v dueli do 21 rokov.
26. 3. 2019: Haaland sa pred necelým rokom predviedol aj na Slovensku v dueli do 21 rokov.
Zdroj: facebook sfz

V druhom polčase sa Strelec napokon dostal na ihrisko, ale do priameho kontaktu s Nórom neprišiel. „K jeho najväčším prednostiam patrí neskutočný čuch na góly a fyzická sila. Takú by som potreboval aj ja,“ usmieval sa útočník Slovana. Ako nástupcu Ronalda či Messiho ho však nevidí. Podľa neho má osobitý herný štýl, pričom nevyniká v hre jeden na jedného, ako je to u dvoch najlepších hráčov súčasnosti. A v ktorom špičkovom tíme vidí Nóra za pár rokov?

„Z Dortmundu sa prestupuje do Bayernu. Takže asi tam,“ dodal Strelec. V bránke Slovenska stál v prípravnom stretnutí s Nórmi Martin Vantruba. Haaland ho v prvom polčase prekonal z tesnej blízkosti. „Nóri mali naozaj výborný pressing a veľkú úlohu hral v tom systéme práve Haland. Naozaj sa výborne pohyboval, z fyzickej stránky bol výborne pripravený. Bol medzi hráčmi, na ktorých sme sa sústredili konkrétne,“ zaspomínal si gólman českého Příbramu.

Štatistiky Erlinga Haalanda v sezóne 2019/20

  • v 30 zápasoch strelil 40 gólov
  • 28 gólov strelil ešte za Salzburg pred zimným prestup do Dortmundu
  • v Lige majstrov dal už 10 gólov (8 v drese Salzburgu)
  • za Dortmund vsietil 12 gólov, potreboval na ne 8 duelov
  • v drese Dortmundu pritom v základnej zostave nastúpil len 5-krát