Hráči Neapola sa podrobili ďalším testom po tom, čo ich káder zasiahol koronavírus pred nedeľným šlágrom 3. kola Serie A s Juventusom Turín. Pozitívne nálezy mali stredopoliari Piotr Zielinski a Eljif Elmas, nákazu potvrdili aj u člena realizačného tímu "Partenopei" Giandomenica Costiho.

Miestne zdravotné úrady následne nedovolili mužstvu vycestovať na zápas do Turína. Lobotku nepustili na reprezentačný zraz a nepomôže tak národnému tímu vo štvrtkovom semifinále baráže o ME 2020 proti Írsku (20.45 h v Bratislave).

Medzitým sa situácia v A-tíme upokojila, v stredu hráči spoločne trénovali, ďalšie testy mali všetci členovia klubu negatívne. Jediný pozitívny výsledok mal nemenovaný hráč juniorského tímu SSC.

K situácii ohľadom Lobotku sa v stredu vyjadril aj reprezentačný tréner Slovenska Pavel Hapal. "Urobili sme maximum. Problém bol v komunikácii, Neapol potom prestal komunikovať. Nerozhoduje o tom asi len klub, je tam asi aj rozhodnutie hygienika. Je to zarážajúce. Napríklad z Juventusu mohli hráči odísť na reprezentačné zápasy. Stano bol viackrát testovaný negatívne a nemohol prísť. Bude nám chýbať."