Hoci si organizátori splnili zákonnú povinnosť a pri počte 9-tisíc fanúšikov na tribúnach mali k dispozícii vyše 190 členov usporiadateľskej a SBS služby, ako to pri rizikových zápasoch vyžaduje zákon, v čase incidentu však neboli tam, kde mali byť. Kuráňa zarazilo najmä to, že pred vypredanou domácou tribúnou, kde bolo aj niekoľko desiatok problémových fanúšikov nestál pred spomínaným incidentom takmer žiadny usporiadateľ.

„Nechcem na nikoho hádzať špinu, ale pokiaľ raz mám informácie od polície, že na tribúne je veľký počet problémových fanúšikov a dokonca aj zahraničných, tak je nemysliteľné, že pod týmto sektorom neboli žiadni usporiadatelia. Chodili si po štadióne, vbehli na trávnik a nikto im v tom nebránil. To sa nemôže stať. Neviem si predstaviť, že by na našom štadióne pred sektorom ultras v takomto zápase nikto nestál,“ zdôraznil šéf bezpečnosti na Tehelnom poli.

TU NÁJDETE DÔVOD, PRE KTORÝ SA MLÁTILI CHULIGÁNI NA TRÁVNIKU

Hlavný bezpečnostný manažér Slovenského futbalového zväzu tiež nechápe, ako je možné, že došlo k takým závažným pochybeniam. „Prišlo mi to tak, akoby si trnavskí organizátori počas korony odvykli robiť zápasy s divákmi. Bezpečnosť na štadióne absolútne nezvládli. Chodiť po streche počas zápasu, to je niečo nemysliteľné. Čo ak by z nej niekto spadol a zomrel. Kto by bol za to zodpovedný? Neviem si predstaviť, že kde je problém. Či naozaj dostali informácie od majiteľov, alebo niekoho iného, že nech nezvyšujú počet SBS. Aj napriek tomu, že vedeli, kto je v hľadisku,“ rozhorčuje sa Peter France.