Na Venezuelčanove parádne nožničky a dva góly vo víťaznej odvete play-off Konferenčnej ligy proti Zrinjskemu Mostaru, ktoré dostali Slovan Bratislava do skupinovej fázy Európskej konferenčnej ligy fanúšikovia „belasých“ nikdy nezabudnú. Týmto počinom navyše získal pre klub 3 milióny eur, ktoré boli bonusom za postup do skupiny. Mnohí mali Od Ramiréza, ktorý strelil v tejto sezóne za Slovan v 25 súťažných zápasoch 7 gólov veľké očakávanie aj pred jarnou časťou sezóny.
 
Tie sa však rozplynuli skôr, ako ich vôbec mohol naplniť. Útočník sa nečakane nedostavil na začiatok zimnej prípravy, ktorú „belasí“ odštartovali 4. januára. Podľa našich informácií sa nevrátil včas z dovolenky v Južnej Amerike. Za následok to malo rýchle a nekompromisné konanie vedenia klubu. Zástupcovia Slovana mu podľa nášho dobre informovaného zdroja jednostranne vypovedali zmluvu.
 
Malo sa tak údajne stať koncom minulého týždňa v čase, keď Ramírez sedel v lietadle na ceste z Venezuely do Európy po dovolenke. Zdá sa tak, že pôvodné hosťovanie venezuelského "snajpera“ na Tehelnom poli z Dynama Kyjev do konca sezóny sa skončilo predčasne. So vzniknutou situáciou sme oslovili vedenie klubu, ktoré sa nám však nateraz odmietlo vyjadriť. Rovnako sme nepochodili ani u hráča, s ktorým sa nám nepodarilo spojiť.
 

Okrem toho má tréner Weiss s jeho mužstvom ďalšie obrovské starosti. V najbližších dňoch by mal prestúpiť do Ferencvárosu Budapešť obranný pilier Myenty Abena. Na hosťovanie do belgického druholigového tímu SK Beveren nečakane putuje talentovaný David Hrnčár. Navyše, po šiestich rokoch zo Slovana odchádza po vzájomnom ukončení spolupráce Nigérijčan Ibrahim Rabiu.